Szkółki

NASZE SZKÓŁKI PIŁKARSKIE

Ideą naszych szkółek  jest przygotowanie zawodników w każdym aspekcie sportowym
do odpowiedniego funkcjonowania w drużynach występujących w lidze. 

 

Celem naszego projektu na zasadzie którego w Gdyni ma powstać więcej klubów satelitarnych w większych dzielnicach miasta, jest zapewnienie jak najlepszych warunków do rozwoju piłkarskiego w jak najbliższej okolicy od domu.


W ramach projektu "Arka na Twojej Dzielnicy" działaja następujace filie:AG Chylonia

AG Pogórze

AG Obłuże 


AG Rumia

AG Władysławowo

AG Wiczlino

AG Redłowo

AG Witomino


  www.ag-szkolkipilkarskie.com

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.BIURO: obiekt sportowy Checz w Gdyni
ul.Zamenhofa 17

 

Ideą naszej szkółki jest przygotowanie zawodników w każdym aspekcie sportowym do odpowiedniego funkcjonowania w drużynach występujących w lidze.

Celem naszego projektu na zasadzie którego w Gdyni ma powstać więcej klubów satelitarnych w większych dzielnicach miasta, jest zapewnienie jak najlepszych warunków do rozwoju piłkarskiego w jak najbliższej okolicy od domu.

> OFERUJEMY: 

* profesjonalną opiekę trenerską 

* treningi w grupach 12-15 osobowych

* wszechstronne przygotowanie: trening techniki, sprawności ogólnej, motoryki

* specjalistyczny sprzęt treningowy

* dobrą zabawę i wspaniałą atmosferę


FUNDACJA

 ‘NIGDY NIE ZOSTANIESZ SAM’

 

Przedstawia projekt 

„ARKA NA TWOJEJ DZIELNICY”

futbol wraca na podwórka

 

 

Idea projektu

Przygotowany przez nas projekt kierowany jest dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta i okolic, którzy chcą połączyć możliwość uprawiania sportu – piłki nożnej, rozwoju fizycznego i przywiązania do barw klubowych Arki Gdynia.

 

 

 

Motto

Nie ważne czy będziesz zawodowym piłkarzem, wiernym kibicem czy tylko sympatykiem naszego klubu.

Najważniejsze byś był wartościowym człowiekiem a wartości, których nabędziesz przekazywał swojej rodzinie i najbliższemu otoczeniu

  

Cele

Celem Fundacji jest :

-Utworzenie Szkółek piłkarskich pod hasłem

„Arka na Twojej dzielnicy”

-Możliwość rozwoju zainteresowań dzieci chcących uprawiać piłkę nożną w sposób zorganizowany, usystematyzowany z dbałością o rozwój psychofizyczny dziecka. 

-Wyciągnięcie ręki do opiekunów adeptów naszych szkółek poprzez organizowanie zajęć sportowych w możliwie najbliższym sąsiedztwie miejsca zamieszkania 

 

Nasz program będzie realizowany poprzez zajęcia sportowe prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów, propagowanie zdrowego stylu życia oraz zajęcia wychowawcze, w których nadrzędnym celem będzie wychowanie w duchu fair play oraz zawsze godne reprezentowanie żółto-niebieskich barw.

 

Ośrodki

Zgodnie z naszymi założeniami i jednym z celów utworzenia Szkółek Piłkarskich jest możliwa bliskość ośrodków, w których będą prowadzone zajęcia.

 Pierwszym ośrodkiem była Szkółka Piłkarska Arka Gdynia Chylonia zlokalizowana w kompleksie sportowym Checz. 

Właśnie w tym ośrodku rozpoczęła działalność pierwsza szkółka piłkarska działająca w strukturach

 

Fundacji „ Nigdy nie zostaniesz sam”

To pierwsza Szkółka Piłkarska, w której prowadzimy zajęcia i będziemy wprowadzać modelowe rozwiązania dla naszego projektu oraz w oparciu o doświadczenia rozwijać struktury organizacyjne.

Kolejnymi ośrodkami, w których rozwijamy nasz projekt są Pogórze, Władysławowo i Rumia.  

Kolejnymi miejscami, do których chcemy, aby zawitały nasze Szkółki są Wejherowo, Kościerzyna, Tczew.

Szacujemy, że w ciągu trzech lat liczba dzieci, która w sposób zorganizowany będzie uczęszczać w prowadzonych przez nas zajęciach osiągnie minimum 500 osób.

Szkółki Piłkarskie „ Arka na Twojej dzielnicy” stanowić będą początkową podstawę szkolenia dla Klubu Arka Gdynia.

 

Struktura

Wszystkie szkółki piłkarskie „Arka na Twojej dzielnicy” będą działały w strukturach Fundacji „Nigdy nie zostaniesz sam” 

Struktura organizacyjna podzielona będzie na pion: zarządzania, organizacji i szkolenia.

W tym zakresie będziemy korzystać z możliwości współpracy z zagranicznymi klubami w celu jak najlepszego przygotowania kadry trenerskiej do prowadzenia zajęć i szkolenia młodzieży.

Proces szkolenia będzie zawierał program szkoleniowy dla dzieci na okres od pięciu do siedmiu lat.

 

Współpraca z Arka Gdynia

Docelowo najlepsi zawodnicy szkółek piłkarskich będą trafiać poprzez Akademię SI ARKA do struktury klubu, aby kontynuować dalszy rozwój na poziomie profesjonalnym.

W tym celu konieczne jest nawiązanie współpracy pomiędzy  Fundacją ,SI Arka a Arka SSA.

 Stwórzmy wspólnie naszym adeptom i ich rodzicom wizję i możliwość rozwoju w strukturach żółto-niebieskich poprzez nowoczesne szkolenie oferowane przez projekt„ Arka na Twojej dzielnicy” 

Dla tego typu działań konieczna będzie wspólna promocja i współpraca wpisana w strategię rozwoju zarówno Fundacji jak i wszystkich struktur Klubu Arka Gdynia.

Wspólne działania marketingowe i promocyjne na organizowanych imprezach sportowych, zajęciach najmłodszych adeptów szkółek piłkarskich z zawodnikami pierwszego zespołu czy obecność przedstawicieli klubu na organizowanych turniejach lub też innych przedsięwzięciach masowych.

 

 

Współpraca z Urzędem Miasta 

Zdajemy sobie sprawę jak ważny jest to projekt dla rodziców i dzieci mieszkających w Gdyni i jej okolicach którzy sympatyzują z naszym Klubemi . Rosnące zainteresowanie pierwszą szkółką piłkarską powoduje, że nasze przedsięwzięcie zostanie przedstawione Prezydentowi Gdyni z prośbą o objęcie patronatu nad projektem.

  

Patroni projektu 

Działając z myślą o propagowaniu idei utworzenia szkółek piłkarskich, promocji przedsięwzięcia uzyskaliśmy Patronat: SSA Arka Gdynia, SI Arka Gdynia, Arka TV oraz Stowarzyszenia Kibiców Gdyńskiej Arki! 

Oczywiście planujemy współpracę z lokalnymi mediami w celu możliwości przekazywania informacji z życia codziennego i wydarzeń szkółek piłkarskich „Arka na Twojej dzielnicy”

 

Podsumowanie

Tworząc projekt „Arka na Twojej dzielnicy” chcemy zbudować największą bazę młodych zawodników, którzy będą szkoleni wg jednolitych zasad i nowoczesnych programów szkoleniowych, aby w przyszłości spełniać oczekiwania kibiców naszego Klubu i stanowić o piłkarskiej sile naszego regionu.

Będziemy budować świadomość wśród rodziców i dzieci o znaczeniu aktywnego spędzania czasu wolnego i uczestnictwa w zorganizowanych zajęciach piłkarskich.

Jednocześnie uświadamiać , jak duży wpływ na funkcjonowanie w dorosłym życiu mają cechy samodyscypliny, dążenie do celu, współpracy w grupie i ciężkej konsekwentnej pracy.

I co najważniejsze, mamy wielką nadzieję że nasi wychowankowie i ich rodziny będą także wspólnie z nami poszerzac grono wiernych kibiców Gdyńskiej Arki co mecz wspierając na Olimpijskej naszą ukochaną drużynę.